Zadzwoń! +48 85 66 52 444

ABBA-OJCZE! I INNE KRÓLIKOWSKI 1/4

Cena: 99,90 zł 99.90
ilość KOM
dodaj do przechowalni

Opis

Jubileuszowe wydanie książek o. Królikowskiego.

 

Łucjan Z. Królikowski (ur. 7.IX.1919), franciszkanin, kapłan, aresztowany przez NKWD i zesłany na Syberię. Podchorąży w armii gen. Andersa, opiekun sierot wojennych, dla których zorganizował ucieczkę do Kanady, chroniąc je przed repatriacją do kraju opanowanego przez komunistów. Wiele lat pracował w rozgłośni radiowej dla Polonii amerykańskiej i kanadyjskiej, ewangelizując i umacniając patriotycznego ducha. Za swoje zasługi otrzymał w roku 2007 od Prezydenta RP Lecha Kaczyńskiego Krzyż Komandorski Orderu Odrodzenia Polski, a w roku 2012 został odznaczony Orderem Uśmiechu. Obecnie mieszka we franciszkańskim klasztorze w Chicopee w Stanach Zjednoczonych.

 

Jubileuszowe wydanie zawiera cztery publikacje o. Łucjana:

·        Skradzione dzieciństwo –  świadectwo „nieludzkich czasów" na „nieludzkiej ziemi". To historia dzieci – zesłańców syberyjskich – i ich dramatycznych losów, tułaczki w poszukiwaniu wolności i godności, spisana przez o. Łucjana.

·        Pamiętnik sybiraka i tułacza – zapis owocnego i barwnego żywota człowieka prawego, ofiarnego, dzielnego, odważnego, a zarazem cichego i pokornego, oddanego bez reszty służbie Bogu i bliźniemu.

·        Miłość mi wszystko wyjaśniła – książka, której tytuł nawiązuje do myśli Jana Pawła II, jest zbiorem niezwykle głębokich rozważań, zebranych na drodze życia autora. Rodziły się one głównie podczas medytacji nad Ewangelią oraz w trakcie pracy wśród ludzi i dla ludzi.

·        Abba – Ojcze! – świadectwo odwagi w życiu z Bogiem, naszym Ojcem, który zostawił nam Modlitwę Pańską niczym ponadczasową mapę. Trzymając się jej, nie zbłądzimy, tak jak przez wiele lat tułaczego życia nie zbłądził autor, ani wielu innych, których historie przywołuje w niniejszej książce.

Opinie o produkcie (0)

do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Realizacja: N4K.eu
Sklep internetowy Shoper.pl