Zadzwoń! +48 85 66 52 444

Bł. Bronisław Markiewicz. Trzy słowa do starszych w narodzie polskim, Bój bezkrwawy

Cena: 39,00 zł 39.00
ilość egz.

towar niedostępny

dodaj do przechowalni

Opis

Stulecie Zgromadzenia Świętego Michała Archanioła (1921-2021) stało się okazją do ponownego wydania pism jego Założyciela Błogosławionego Księdza Bronisława Markiewicza. Wspaniała spuścizna pisarska tego kapłana stanowi ważny wkład w myśl teologiczną, społeczną i pedagogiczną Kościoła katolickiego. Teksty pisane na przełomie XIX i XX wieku nie straciły nic na swojej aktualności. Co więcej, prorocze myśli Księdza Markiewicza, w naszych czasach nabierają nowego znaczenia. Celne diagnozy Błogosławionego są dla nas ważnym przesłaniem i skłaniają do refleksji w świecie naznaczonym niepokojem i kryzysami na polu społecznym i edukacyjno-wychowawczym. Wydanie jubileuszowe to nie tylko nowa szata graficzne, ale również naukowe komentarze pióra redaktorów poszczególnych tomów.

Czwarty tom zawiera dwa sztandarowe dzieła Księdza Bronisława Markiewicza: „Trzy słowa do starszych w narodzie” oraz „Bój bezkrwawy”.

Pierwsze dzieło było zamierzone jako program odnowy życia narodowego i społecznego. Ideę ks. Markiewicza trafnie odczytał znacznie później żyjący prymas Stefan Wyszyński, który wizytując Miejsce Piastowe, gdzie żył i pracował Błogosławiony, powiedział: „Wierzę, że taki program narodowy, jaki dał swemu zgromadzeniu ks. Markiewicz, może poruszyć nasze sumienia”. „Trzy słowa...” to pierwsza teologiczna próba analizy rozbiorów Polski i wezwanie do podjęcia wyjścia z mroków niewoli grzechu. To narodowy rachunek sumienia, nie omijający żadnej prawdy o stanie duchowym społeczeństwa. Warto z niego skorzystać i dzisiaj!

W dalszej części tomu czwartego zawarto dramat pióra Księdza Markiewicza „Bój bezkrwawy”. W pisaniu utworu Autor wykorzystał konkretne fakty i osobiste przeżycia. Ich geneza sięga roku Powstania Styczniowego. Choć sztuka wywołała żywe zainteresowanie, nie zabrakło kontrowersji, a jej nakład szybko się wyczerpał. Warto sięgnąć po tę sztukę także w XXI wieku.

Obszernym wprowadzeniem w charakter prezentowanych dzieł opatrzył Tom IV ks. prof. Andrzej Zwoliński

Opinie o produkcie (0)

Opinie pochodzą tyko od zalogowanych klientów, ale nie weryfikujemy, czy kupili dany produkt. Wyświetlamy zarówno pozytywne, jak i negatywne opinie.

do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Realizacja: N4K.eu
Sklep internetowy Shoper.pl