Zadzwoń! +48 85 66 52 444

CHRZEŚCIJAŃSKIE RUCHY CHARYZMATYCZNE: NOWOŚĆ CZY KONTYNUACJA TRADYCJI?

Cena: 28,00 zł 28.00
ilość egz.
dodaj do przechowalni

Opis

Czy rozwijające się na naszych oczach chrześcijańskie ruchy charyzmatyczne są czymś bezprecedensowym w historii Kościoła? Zaskakuje z pewnością skala i dynamizm, jaki ich rozwój przybiera. Czy są one jednak absolutną nowością? Niniejsza książka stara się znaleźć odpowiedź na postawione pod ich adresem pytanie: nowość czy kontynuacja tradycji? Pytanie to wybrzmiewa również wobec dwóch fenomenów znamiennych dla duchowości charyzmatycznej, jakimi są chrzest w Duchu Świętym i dar języków. W tym kontekście rysuje się także pewne napięcie w samym rozumieniu natury i funkcjonowania wspólnoty eklezjalnej. Polega ono na przeciwstawianiu sobie urzędu i charyzmatu. Czy taka antyteza ma jakiekolwiek uzasadnienie? Poszukując odpowiedzi, autorzy sięgają do natchnionych źródeł wiary i życia Kościoła, dokonują analiz tekstów biblijnych, precyzują terminologię teologiczną oraz przytaczają liczne świadectwa z historii chrześcijaństwa. Z całości wyłania się odpowiedni materiał do oceny nie tylko różnych fenomenów duchowych, ale także globalnego zjawiska pentekostalizacji. Publikacja, bardziej niż czymkolwiek innym, jest głosem w dyskusji i zaproszeniem jej czytelnika do osobistej refleksji nad własnym miejscem w świecie i Kościele pierwszej połowy XXI wieku.

 

BP PROF. DR HAB. ANDRZEJ SIEMIENIEWSKI – ur. w 1957 r., od 2006 r. biskup pomocniczy archidiecezji wrocławskiej, profesor zwyczajny nauk teologicznych, kierownik katedry duchowości w Papieskim Wydziale Teologicznym we Wrocławiu, autor kilkudziesięciu prac z zakresu apologetyki i teologii duchowości, wieloletni duszpasterz wspólnot charyzmatycznych.


KS. DR MIROSŁAW KIWKA – ur. w 1963 r., od 1988 r. kapłan archidiecezji wrocławskiej, doktor filozofii, pracownik naukowo-dydaktyczny w Papieskim Wydziale Teologicznym we Wrocławiu, autor wielu publikacji z zakresu szeroko pojętej filozofii religii.

Opinie o produkcie (0)

do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Realizacja: N4K.eu
Sklep internetowy Shoper.pl