Zadzwoń! +48 85 66 52 444

Dziedzictwo papieża Franciszka Piotr Koźlak, Zdzisław J. Kijas

Cena: 89,90 zł 89.90
ilość egz.

towar niedostępny

dodaj do przechowalni

Opis

10 lat to sporo czasu, by poznać człowieka – wystarczy tylko chcieć to zrobić. A czy my chcieliśmy poznać papieża Franciszka przez 10 lat jego pontyfikatu? Czytamy jego dokumenty? Śledzimy to, co ma nam do przekazania jako głowa Kościoła, do którego należymy?

 

Poznanie myśli Ojca Świętego Franciszka, która kształtowała Kościół w ciągu 10 lat jego pontyfikatu, ułatwia nam o. Zdzisław Kijas, który w rozmowie z o. Piotrem Koźlakiem omawia 11 dokumentów papieskich, najważniejszych w jego dotychczasowej posłudze na Stolicy Piotrowej. Radość, modlitwa, prostota, wiara, braterstwo, stworzenie – to tylko kilka z poruszanych w rozmowie tematów dotyczących papieża, który każe zejść z kanapy i wreszcie spojrzeć na świat, na drugiego człowieka, na Kościół.

 

Poznaj duchowe dziedzictwo,

które papież z dalekiej Argentyny

chce przekazać Kościołowi i światu!

 

 

Zdzisław Józef Kijas – franciszkanin, profesor teologii, nauczyciel akademicki wielu uczelni w Polsce i za granicą, postulator generalny spraw kanonizacyjnych Zakonu Braci Mniejszych Konwentualnych. Jest autorem licznych poczytnych książek, w tym wydanych nakładem wydawnictwa Bratni Zew: Życie jako dojrzewanie świętości. Maksymilian Maria Kolbe, Sprawy nader ważne, Opatrzność i przeznaczenie, Wyszyński. 40 spojrzeń, Kto słucha Boga. Napomnienia św. Franciszka, Reguła i życie. Czego dziś uczy św. Franciszek oraz trzech powieści o wyjątkowych kobietach XIX w.

 

Piotr Koźlak – redemptorysta, doktor teologii. Jego zainteresowania oscylują przede wszystkim wokół teologii duchowości oraz pisarstwa Henry J. M. Nouwena. Jest autorem kilkunastu książek, m.in. Pięknie żyć, aby pięknie umierać, Jak zadbać o swoje sumienie?, O przyjaźni z Bogiem i ludźmi, Przekraczać siebie. Prowadzi rekolekcje i misje parafialne, dni skupienia dla kapłanów i osób zakonnych. Obecnie jest wydawnictwa i kwartalnika dla kapłanów HOMO DEI.

Opinie o produkcie (0)

Opinie pochodzą tyko od zalogowanych klientów, ale nie weryfikujemy, czy kupili dany produkt. Wyświetlamy zarówno pozytywne, jak i negatywne opinie.

do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Realizacja: N4K.eu
Sklep internetowy Shoper.pl