Zadzwoń! +48 602 461 402 +48 85 66 52 404

Dziennik. Bł. ks. Michał Sopoćko opr. miękka

Cena: 60,00 zł 60.00
ilość egz.

towar niedostępny

dodaj do przechowalni

Opis

Dziennik, jak nazwał Błogosławiony swe zapisy, powstawał z przerwami od pierwszych lat kapłaństwa aż po koniec życia. Początkowo ma charakter wspomnieniowy, później zaś jest regularną, tworzoną z dnia na dzień relacją wydarzeń, zawierającym dodatkowo przekaz duchowych refleksji.

W oryginale Dziennik jest rękopisem zawartym w czterech brulionach. Pierwszy powstał w czasie pobytu w parafii Taboryszki i stanowi opis wydarzeń oraz przeżyć z pełnionej tam posługi kapłańskiej. Drugi, spisany w średnim wieku, obejmuje, wspominaną historię życia, od dzieciństwa, młodości i lat seminaryjnych przez kolejne lata kapłaństwa z okresem studiów specjalistycznych w Warszawie, duszpasterstwa w wojsku, pracy w Seminarium Duchownym w Wilnie i na Uniwersytecie, po spotkanie ze św. Faustyną i początki apostolstwa Miłosierdzia Bożego, lata wojny oraz przyjazd do Białegostoku. Dwa ostatni zaś są sporządzanym już na bieżąco w podeszłym wieku, zapisem nie tyle faktów, co osobistych przemyśleń i duchowych zwierzeń.

Jak podkreśla bp Henryk Ciereszko, redaktor kolejnych wydań, Dziennik miał być uwiecznieniem Bożego działania w życiu ks. Sopoćki. „Nie należy doszukiwać się w nim pełnej historii życia, a przede wszystkim duchowego obrazu postaci Błogosławionego. Z kart Dziennika przemawia żywa osoba, z ludzkimi odczuciami, radością i smutkiem, wdzięcznością i żalem. Stawiająca pytania, zmagająca się z codziennością i trudnościami życia, przeciwnościami losu. Przez jednych szanowana, darzona zaufaniem, podziwiana, przez innych niezrozumiana, nawet posądzana, wielokrotnie niedoceniana. Nade wszystko zaś ujawniają się w niej coraz bardziej ślady łaski, przemieniającej jej życie. Zmaga się ze swą niemocą, szuka pełnienia woli Bożej, jest wierna i ufająca Bogu, zwłaszcza Jego miłosierdziu” – pisze we wstępie.

Dziennik, wydany po raz pierwszy w 2010 r. i wznowiony w dwa lata później, wzbudził duże zainteresowanie czytelników. Dodatkowym impulsem do obecnego wydania jest fakt dynamicznego rozwoju nabożeństwa do miłosierdzia Bożego oraz ogłoszenie przez papieża Franciszka Jubileuszowego Roku Miłosierdzia. Publikacja jest wyrazem woli włączenia się Archidiecezji Białostockiej w przeżywanie Roku Miłosierdzia.

Wydawnictwo daje czytelnikowi możliwość spotkania z osobą i duchowością bł. Michała, głębszego poznania jego apostolstwa oraz idei i Kultu Miłosierdzia Bożego. Jest zachętą do włączenia się w nurt pobożności miłosierdzia i dawania świadectwa o miłosierdziu, do czego wzywa papież Franciszek w nadchodzącym Roku Miłosierdzia.

Dostępna RÓWNIEŻ W OKŁADCE TWARDEJ - Sprawdź tutaj

Szczegóły

Autor bł. ks. Michał Sopoćko
Redaktor bp Henryk Ciereszko
Wydanie Trzecie
Wydawnictwo Wydawnictwo św. Jerzego
Rok wydania 2015
ISBN 978-83-62071-69-2
Ilość stron 394
Wymiary 145x205 mm
Okładka mięka

Opinie o produkcie (0)

Opinie pochodzą tyko od zalogowanych klientów, ale nie weryfikujemy, czy kupili dany produkt. Wyświetlamy zarówno pozytywne, jak i negatywne opinie.

do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Realizacja: N4K.eu
Sklep internetowy Shoper.pl