Zadzwoń! +48 85 66 52 444

Obrzędy bierzmowania

Cena: 95,00 zł 95.00
ilość egz.

towar niedostępny

dodaj do przechowalni

Opis

Trzecie wydanie „Obrzędów bierzmowania” zawiera potwierdzone przez Kongregację ds. Kultu Bożego i Dyscypliny Sakramentów 26 kwietnia 2019 roku nowe polskie tłumaczenie tej księgi.

 

Tłumaczenie to między innymi porządkuje terminologię kościelną, zmienia formułę prezentacji kandydatów dotychczas stosowaną jako polska adaptacja (nieobecna w księdze typicznej). W trakcie procedury zatwierdzania, Kongregacja zwróciła uwagę, że dotychczasowa polska formuła jest zbyt uroczysta i nazbyt przypomina prezentację kandydatów do święceń (np. zwrot "Czcigodny ojcze, Kościół święty prosi przeze mnie..."), dlatego w przeredagowanej formie ta prezentacja została uproszczona. Trzecie wydanie „Obrzędów bierzmowania” zawiera także wersję czytań biblijnych wg nowego Lekcjonarza mszalnego.

 

Nowa księga, ponieważ należy do Pontyfikału Rzymskiego, ma format A4, tak jak inne księgi publikowane do użytku biskupów.

Opinie o produkcie (0)

Opinie pochodzą tyko od zalogowanych klientów, ale nie weryfikujemy, czy kupili dany produkt. Wyświetlamy zarówno pozytywne, jak i negatywne opinie.

do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Realizacja: N4K.eu
Sklep internetowy Shoper.pl