Zadzwoń! +48 85 66 52 444

Bóg jest piękny! Andrzej Zając

Cena: 59,90 zł 59.90
ilość egz.

towar niedostępny

dodaj do przechowalni

Opis

Bóg jest piękny! I dlatego tak pociągający, że można – jak dla Ewangelicznej drogocennej perły – zostawić wszystko, aby z Nim związać swoje życie na dobre i na złe. Wtedy można odkryć Ewangelię nie tyle jako normę, ile jako szansę na szczęśliwe, spełnione życie. Można ją przyjąć nie z nakazu, ale ze zdumienia, przekonując się, że wszystko, co w niej zawarte, jest prawdą. To jest fundament duchowości franciszkańskiej.

 

To lektura nie tylko dla franciszkanów, ale dla każdego, komu św. Franciszek z Asyżu wydaje się bliski i intrygujący. Nie chodzi tu o odtwarzanie zdarzeń z przeszłości, ale o odczytanie jego doświadczenia w nowym świetle, które daje współczesna duchowość oraz wskazania Kościoła i ostatnich papieży.

 

„Bądźcie świadkami piękna Boga!” – to wezwanie,

które czeka na duchowych braci i siostry asyskiego mistyka,

który krwawiącą od stygmatu ręką zapisał, zawracając się do Boga:

„Ty jesteś pięknem”.

 

Andrzej Zając OFMConv – doktor teologii, nauczyciel akademicki, rekolekcjonista, tłumacz, wydawca.

 

 

Na książkę o. Andrzeja Zająca składają się wiele lat mozolnej pracy i ogromny zachwyt tradycją franciszkańską. O. Andrzej jest jednym z najlepszych znawców pism św. Franciszka i jego duchowego dziedzictwa. Jego znawstwo nie ogranicza się jedynie do bardzo szerokiej i kontekstualnej wiedzy historycznej, ale odznacza się wprowadzeniem średniowiecznych motywów w fascynujący dialog z kulturą współczesną. Właśnie taka jest ta książka: niczym ewangeliczny skarbiec, kuferek mędrca, w którym zawierają się rzeczy nowe i stare (por. Mt 13,52). Krakowskiemu franciszkaninowi udało się w piękny sposób ukazać piękno Boga, którym zachwycił się Franciszek.

Opinie o produkcie (0)

Opinie pochodzą tyko od zalogowanych klientów, ale nie weryfikujemy, czy kupili dany produkt. Wyświetlamy zarówno pozytywne, jak i negatywne opinie.

do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Realizacja: N4K.eu
Sklep internetowy Shoper.pl