Zadzwoń! +48 602 461 402 +48 85 66 52 404

Cyberrewolucja. Nowy totalitaryzm Anna Wiejak

Cena: 39,90 zł

Cena regularna:

39.90
Najniższa cena z 30 dni przed obniżką:
ilość egz.

towar niedostępny

dodaj do przechowalni

Opis

Książka jest bardzo ważną przestrogą i swego rodzaju „proroctwem”, jakie sformułował Robert Schuman: „Strzeżcie się tych, których czar prowadzi cię do bierności. Strzeż się tych, którzy chcą uśpić cię w fałszywym poczuciu bezpieczeństwa. Strzeż się dostarczycieli pustych zapewnień dotyczących środków realizacji bezpieczeństwa”.

z Przedmowy prof. Zbigniewa Krysiaka

„Cyberrewolucja. Nowy totalitaryzm” to książka będąca analizą działań i globalnych zarządzeń, których celem jest przemiana myślenia całych społeczeństw. W imię „jedynie słusznych poglądów" dokonują się nieodwracalne zmiany w samym człowieku, rodzinach, kulturze, ekonomii i cywilizacji europejskiej. Czy da się to zatrzymać? Czy czeka nas totalna inwigilacja i zniewolenie? Czy uda się zapobiec umieszczeniu ludzi w systemie, w którym algorytmy będą decydowały o ich życiu i śmierci, o pracy i wypoczynku?

Autorka zabiera Czytelnika w podróż po świecie, którego wkrótce staniemy się częścią, świecie, który przeraża, ale na naszych oczach stopniowo się urzeczywistnia. Jest to świat, w którym maszynom nadaje się cechy ludzkie, a ludzi pozbawia człowieczeństwa w imię urojonych praw, świat, w którym grupa szaleńców chce podpiąć ludzi do internetu rzeczy i systemu big data. Książka to prawdziwe ostrzeżenie przed tym, co nas czeka, jeżeli nie uda się powstrzymać tego zamachu na ludzkość. Czy jesteśmy na to gotowi?

Anna Wiejak - absolwentka historii na Wydziale Historycznym Uniwersytetu Warszawskiego, dziennikarka, publicystka, fotoreporterka. Publikowała m.in. na łamach „Naszego Dziennika", „Różańca", „Mojej Rodziny", wPolityce.pl, Sieci, Tysol.pl. Obecnie redaktor naczelna „Schuman Optics Magazine" i AWPE.pl oraz analityk Instytutu Myśli Schumana. Od lat zaangażowana w obronę życia poczętego.

Publikacja wydana pod patronatem Instytutu Myśli Schumana.

Opinie o produkcie (0)

Opinie pochodzą tyko od zalogowanych klientów, ale nie weryfikujemy, czy kupili dany produkt. Wyświetlamy zarówno pozytywne, jak i negatywne opinie.

do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Realizacja: N4K.eu
Sklep internetowy Shoper.pl