Zadzwoń! +48 85 66 52 444

Melodie do psalmów responsoryjnych, aklamacji przed Ewangelią

Cena: 7,50 zł 7.50
ilość egz.

towar niedostępny

dodaj do przechowalni

Opis

MELODIE DO PSALMÓW RESPONSORYJNYCH I AKLAMACJI PRZED EWANGELIĄ
Psalm responsoryjny jest częścią liturgii słowa, śpiewem wykonywanym między czytaniami. Nie wolno go zastępować żadną pieśnią. Tekst psalmów i refren są tak dobrane, aby ułatwić ich wykonanie kantorowi i wiernym. Stosownie do okresów liturgicznych melodie do psalmów responsoryjnych powinny odzwierciedlać charakter danego czasu liturgicznego i treść psalmu. Dla ułatwienia doboru śpiewu aklamacji przed Ewangelią do melodii psalmu obydwa śpiewy zestawiono razem, co nie musi być obligujące dla wykonawcy. Najlepszym sposobem wykonania psalmu responsoryjnego jest zaśpiewanie go z ambony przez psałterzystę.

***
MELODIE DO MODLITWY POWSZECHNEJ
W modlitwie powszechnej, zachowując właściwą kolejność intencji, należy zwrócić uwagę na wybór stosownych do okoliczności melodii, które podkreślają znaczenie zanoszonych do Boga próśb. Wierni wyrażają swe prośby albo w formie wspólnej aklamacji po intencjach, albo też modląc się w milczeniu. W uroczystych i niedzielnych Mszach Świętych aklamacja nie powinna być recytowana, lecz śpiewana.

Opinie o produkcie (0)

Opinie pochodzą tyko od zalogowanych klientów, ale nie weryfikujemy, czy kupili dany produkt. Wyświetlamy zarówno pozytywne, jak i negatywne opinie.

do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Realizacja: N4K.eu
Sklep internetowy Shoper.pl