NKB Pierwsza Księga Kronik ST X cz.1 ks. Antoni Tronina
Cena regularna:
towar niedostępny
dodaj do przechowalni
0
Opis
Komentarz do Pierwszej Księgi Kronik
Nowy Komentarz Biblijny do Pierwszej Księgi Kronik to kolejny komentarz autorstwa ks. Antoniego Troniny, po dobrze przyjętych opracowaniach Księgi Kapłańskiej i Księgi Hioba. Wszystkie te trzy księgi łączy fakt, że powstały w starożytnym języku hebrajskim oraz w podobnym czasie.
Szczegółowa analiza
Ks. Antoni Tronina umiejętnie porusza się w obrębie słownictwa, gramatyki, frazeologii i literackich technik, jakimi posługiwali się dawni autorzy izraelscy. Wykazuje się doskonałą znajomością zagadnień z historii, kultu i teologii Starego Testamentu okresu Drugiej Świątyni. Przystępnie tłumaczy, jak po doświadczeniu wygnania babilońskiego Izraelici podjęli nową refleksję nad dziejami świata i swoją misją narodu wybranego. Powstały komentarz to znakomite narzędzie do poznania i przyswojenia treści Pierwszej Księgi Kronik.
Dla teologów i entuzjastów biblistyki
Dzieło ks. Troniny to rzeczowo i interesująco napisany komentarz, który przypadnie do gustu zarówno teologom, studentom teologii, kaznodziejom, jak i świeckim szukającym głębszego zrozumienia Pisma Świętego.
Opinie pochodzą tyko od zalogowanych klientów, ale nie weryfikujemy, czy kupili dany produkt. Wyświetlamy zarówno pozytywne, jak i negatywne opinie.